Kiedy warto

  • Kryzys indywidualny lub bliskiej relacji
  • Trudna sytuacja życiowa, przemocowa relacja
  • Rozwiązanie aktualnego problemu
  • Dokonywanie skutecznych zmian
  • Pogorszenie samopoczucia
  • Stres, zmęczenie
  • Doświadczanie dziwnych objawów
  • Żałoba
  • Aseksualność
  • Chęć podjęcia terapii (wtedy konsultacje są wstępnym etapem terapii, a nie główną formą pomocy)

Konsultacja psychologiczna jest dobrym wyborem, jeśli nie wiesz, czy powinieneś zacząć od psychoterapii, konsultacji psychiatrycznej, treningu umiejętności, coachingu, czy innej formy wsparcia. Psycholog może wskazać Ci w razie potrzeby, gdzie powinieneś się udać, jeśli ta forma jest niewystarczająca.
Warto też wiedzieć, że każdy proces psychoterapii zaczyna się od wstępnych konsultacji psychologicznych / psychoterapeutycznych

Dla kogo

Dorośli i młodzież od 15 roku życia

“Przecież to wstyd”

Wiele osób sądzi, że korzystanie ze wsparcia psychologicznego to wstyd, ponieważ świadczy o tym, że sobie nie radzimy z własnym życiem i jesteśmy “chorzy psychicznie”. W gruncie rzeczy jest to przejaw zdrowej tendencji do szukania pomocy wtedy, kiedy jej potrzebujemy, nie czekając na całkowite załamanie. Kryzysy w naszym życiu naturalnie się zdarzają, żyjemy w świecie pełnym zmieniających się wyzwań i rosnących oczekiwań. Psychologia jest nauką, opartą na badaniach. Wiedza może pomagać we własnym życiu, tworzeniu relacji, wychowywaniu zdrowo funkcjonujących dzieci. To normalne, że nie posiadasz wiedzy, którą psycholog studiował przez 5 lat, a mogłaby ci ona posłużyć dla poprawy Twojego życia.

Jak to wygląda

Pierwsza konsultacja to zwykle rozmowa o problemie, celach, zasadach i oczekiwaniach. Czasem pierwsza konsultacja jest wystarczająca, by wyjść z impasu, jednak zwykle wsparcie psychologiczne to kilka lub kilkanaście spotkań. Każda sytuacja jest inna i trudno jest określić czas z góry.

Konsultacje psychologiczne to przede wszystkim ukierunkowana rozmowa. Zadaniem psychologa, nie jest wbrew powszechnemu przekonaniu, udzielenie Ci porad, mówiących co masz zrobić. Psycholog będzie raczej słuchał Cie, zadawał Ci pytania i dzięki nim kierował Cię w Twoim problemie. Może także dzielić się wiedzą psychologiczną, dopasowaną do tematu, z którym przychodzisz. Może również zwrócić Twoją uwagę na inną perspektywę, której możesz nie widzieć, gdy jesteś w emocjonalnym centrum.

Psychologa obowiązuje tajemnica zawodowa, możesz więc liczyć na dyskrecję.

Co jeśli okaże się, że potrzebuję innej formy pomocy

Jeśli okaże się, że potrzebujesz psychoterapii, konsultacji psychiatrycznej, specjalistycznych badań lekarskich, treningu umiejętności lub pomocy prawnej – mogę pokierować Cię do innej osoby lub w inne miejsce. Jeśli będziesz potrzebować terapii, możemy kontynuować współpracę, jeśli zajmuję się tematem, z którym się zmagasz. Jeśli nie – możesz otrzymać kontakty i inne wskazówki.

Cennik

Usługaczasonlinew gabinecie
Konsultacja indywidualna50 minut200 zł 200 zł
Konsultacja indywidualna lub dla rodziny80 minut270 zł280 zł

Gdzie?

Warszawa Śródmieście

poniedziałek, wtorek

Poradnia Psychologiczna Synergia
Słomińskiego 5/104, 01-195, Warszawa

Tel: 786 663 115

Warszawa Bielany

czwartek, piątek

Poradnia Psychologiczna Synergia
Krotoszyńska 6, 01-805, Warszawa

Tel: 505 936 530

Online

Skype (możliwość połączenia się za pomocą linku z przeglądarki dla osób, które nie posiadają konta Skype)

skype: live:agnieszka.juroszek
agnieszka.juroszek@gmail.com

Zapisz się na spotkanie lub zadaj pytania

Aby dokonać rezerwacji terminu online, uzupełnij poniższe dane. Możesz także zapisać się mailowo.
E-mail: agnieszka.juroszek@gmail.com
Aby zarezerwować spotkanie stacjonarne, proszę o kontakt mailowy ze mną lub telefoniczny z Poradnią Psychologiczną Synergia: 505 936 530.

Loading...

Po umówieniu spotkania przez poniższy kalendarz, otrzymasz mailowo informacje o umówionym spotkaniu, dane do płatności (przelewem) oraz przydatne informacje jak przygotować się do spotkania. Wiadomość jest generowana automatycznie. Jeśli nie otrzymasz maila, sprawdź folder spam lub skontaktuj się ze mną mailowo.