O mnie

Zawodowo: jestem psychologiem, psychotraumatologiem, trenerem umiejętności społecznych i psychoterapeutą w podejściu humanistyczno-doświadczeniowym (Szkoła Psychoterapii Intra – rekomendacja Polskiego Towarzystwa Psychologicznego) w trakcie szkolenia. Ukończyłam również szkolenie przygotowujące do pracy w nurcie Terapii Schematu (akredytacja Międzynarodowego Towarzystwa Terapii Schematu ISST) oraz studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego.

Prywatnie: jestem entuzjastką Bycia, myślicielką oraz fotografem. Uwielbiam nocne spacery, morze, koty, białą kawę, jazdę na rolkach. Przyjemność sprawia mi pisanie i tworzenie. Dzielę się wiedzą pisząc artykuły, tworząc grafiki i materiały do samorozwoju. Aktualnie pracuję nad książką o asertywności i empatii.

Czym się zajmuję

Prowadzę konsultacje psychologiczne, psychoterapię, procesy rozwoju osobistego i szkolenia – online i stacjonarnie w Warszawie.
Pracuję z osobami dorosłymi i młodzieżą. Wspieram w szczególności osoby, zmagające się z DDA, DDD, nasilonym krytykiem wewnętrznym, skłonnością do perfekcjonizmu, trudnościami w nazywaniu i rozpoznawaniu swoich emocji i potrzeb, ze skłonnością do samopoświęcania, a także z nawracającymi epizodami depresji, zaburzeń lękowych, objawów psychosomatycznych (dolegliwości fizycznych, nie dających się wytłumaczyć medycznie), osoby z zaburzeniami osobowości. Prowadzę też treningi komunikacji (indywidualne i grupowe) oraz pomagam rodzicom w pokonywaniu trudów procesu wychowania i budowaniu zdrowych relacji z dziećmi.

Cele terapii

W swojej pracy wychodzę z założenia, że emocje nie są problemem, który trzeba rozwiązać, tylko wskazówkami w drodze do lepszego zrozumienia siebie. Mówią one o niezaspokojonych potrzebach albo pokazują utrwalone w naszym mózgu schematy reagowania. Problemowe zachowania, choć wydają się pozbawione sensu, są tak naprawdę próbą zaspokojenia ważnych potrzeb (bezpieczeństwa, akceptacji, miłości, wsparcia, szacunku, autonomii, itp.), których bliskie osoby (najczęściej opiekunowie) nie zdołały zaspokoić. Gdy zachowania te okazują się nieskuteczne lub powodują pogorszenie relacji – wraca cierpienie, pojawia się poczucie pustki, ponieważ potrzeb nie udaje się zaspokoić w satysfakcjonujący sposób. Frustracja przeradza się w złość albo poczucie bezradności. Drogą do zmiany na lepsze nie jest zmiana siebie, tylko zrozumienie siebie, swoich potrzeb i odnalezienie drogi do życia w zgodzie z sobą i innymi ludźmi.

Jak pomagam

Moją rolą jest ułatwienie Ci dotarcia do potrzeb, zaakceptowania ich i odkrycia tkwiącego w Tobie potencjału do skutecznego ich zrealizowania. Dzieje się to dzięki relacji, stwarzającej bezpieczną przestrzeń na Bycie, odkrywanie, doświadczanie, eksperymentowanie. Terapeuta nie powie Ci gdzie masz pójść, ale może razem z Tobą zbadać to, gdzie Ty chcesz pójść i nauczyć Cię posługiwania się kompasem i unikania niebezpieczeństw tak, by cel nie zniknął Ci sprzed oczu.

Celem pomocy drugiej osobie nie jest dla mnie „wyleczenie zaburzenia”, ale wsparcie w odnalezieniu szczęścia, poczucia sensu i satysfakcji. W swojej pracy kładę szczególny akcent na rozwijanie samoświadomości oraz pokonywanie negatywnego myślenia na rzecz rozwoju empatii względem siebie, którą rozumiem jako podstawę empatii wobec innych. Pomagam w rozwijaniu umiejętności dbania o swoje potrzeby przez skuteczne komunikowanie się z innymi. Uczę rozumienia źródeł swoich ograniczających odruchów i pokonywania ich poprzez pracę nad schematami emocjonalnymi zakodowanymi w naszej pamięci.

Zapisz się na spotkanie

Umów wizytę – z wyborem czasu

Jeśli wybierasz formułę online, w odpowiedzi dostaniesz propozycje terminów spotkania. Jeśli wybierasz formę stacjonarną, pamiętaj o zgodzie na przekazanie danych Poradni Psychologicznej SYNERGIA, w której prowadzę spotkania. Poradnia skontaktuje się z Tobą w calu zaproponowania terminu. Pamiętaj, że wiadomość zwrotna nie jest generowana automatycznie – nie martw się jeśli na Twoją skrzynkę nie trafiła natychmiastowa automatyczna odpowiedź.
Na sesję stacjonarną możesz także umówić się telefonicznie poprzez Poradnię (dane poniżej), wskazując moje imię i nazwisko. Termin na sesję online możesz także wybrać w kalendarzu.

Warszawa Śródmieście, Słomińskiego 5/104

Dane firmy

UWAŻNIEJ Agnieszka Juroszek
NIP: 548-27-37-628 / REGON: 389466599

Kontakt

Email: agnieszka.juroszek@gmail.com
Skype: live:agnieszka.juroszek

Współpraca z Poradnią Psychologiczną SYNERGIA

Krotoszyńska 6, 01-805, Warszawa
Słomińskiego 5/104, 01-195, Warszawa
Tel: 505 936 530
poradnia-synergia.pl

Współpracuję z: