
O mnie
Zawodowo: jestem psychologiem, psychotraumatologiem, trenerem umiejętności społecznych i psychoterapeutą w podejściu humanistyczno-doświadczeniowym (Szkoła Psychoterapii Intra – rekomendacja Polskiego Towarzystwa Psychologicznego) w trakcie szkolenia. Ukończyłam również szkolenie przygotowujące do pracy w nurcie Terapii Schematu (akredytacja Międzynarodowego Towarzystwa Terapii Schematu ISST) oraz studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego.
Prywatnie: jestem entuzjastką Bycia, myślicielką oraz fotografem. Uwielbiam nocne spacery, morze, koty, białą kawę, jazdę na rolkach. Przyjemność sprawia mi pisanie i tworzenie. Dzielę się wiedzą pisząc artykuły, tworząc grafiki i materiały do samorozwoju. Aktualnie pracuję nad książką o asertywności i empatii.
Czym się zajmuję
Prowadzę konsultacje psychologiczne, psychoterapię, procesy rozwoju osobistego i szkolenia – online i stacjonarnie w Warszawie.
Pracuję z osobami dorosłymi i młodzieżą. Wspieram w szczególności osoby, zmagające się z DDA, DDD, nasilonym krytykiem wewnętrznym, skłonnością do perfekcjonizmu, trudnościami w nazywaniu i rozpoznawaniu swoich emocji i potrzeb, ze skłonnością do samopoświęcania, a także z nawracającymi epizodami depresji, zaburzeń lękowych, objawów psychosomatycznych (dolegliwości fizycznych, nie dających się wytłumaczyć medycznie), osoby z zaburzeniami osobowości. Prowadzę też treningi komunikacji (indywidualne i grupowe) oraz pomagam rodzicom w pokonywaniu trudów procesu wychowania i budowaniu zdrowych relacji z dziećmi.
Cele terapii
W swojej pracy wychodzę z założenia, że emocje nie są problemem, który trzeba rozwiązać, tylko wskazówkami w drodze do lepszego zrozumienia siebie. Mówią one o niezaspokojonych potrzebach albo pokazują utrwalone w naszym mózgu schematy reagowania. Problemowe zachowania, choć wydają się pozbawione sensu, są tak naprawdę próbą zaspokojenia ważnych potrzeb (bezpieczeństwa, akceptacji, miłości, wsparcia, szacunku, autonomii, itp.), których bliskie osoby (najczęściej opiekunowie) nie zdołały zaspokoić. Gdy zachowania te okazują się nieskuteczne lub powodują pogorszenie relacji – wraca cierpienie, pojawia się poczucie pustki, ponieważ potrzeb nie udaje się zaspokoić w satysfakcjonujący sposób. Frustracja przeradza się w złość albo poczucie bezradności. Drogą do zmiany na lepsze nie jest zmiana siebie, tylko zrozumienie siebie, swoich potrzeb i odnalezienie drogi do życia w zgodzie z sobą i innymi ludźmi.


Warszawa Mokotów, Wiktorska 67/6
Dane firmy
UWAŻNIEJ Agnieszka Juroszek
NIP: 548-27-37-628 / REGON: 389466599
Kontakt
Email: agnieszka.juroszek@gmail.com
Skype: live:agnieszka.juroszek
Współpraca z gabinetem MyMood
ul. Wiktorska 67/6, 02-582 Warszawa
+48 780 156 770
mymood.pl