Skype / Warszawa Śródmieście, Bielany


PSYCHOTERAPIA W WARSZAWIE

Czym jest psychoterapia humanistyczno-doświadczeniowa

Terapia humanistyczno-doświadczeniowa jest przeznaczona dla osób, które chcą lepiej poznać i zrozumieć siebie, żyć w zgodzie ze swoimi potrzebami i wartościami. Pomaga zrozumieć i przekształcić trudne emocje, które utrudniają codzienne funkcjonowanie.

 • Podejście skoncentrowane na indywidualnym sposobie doświadczania
 • Przedmiotem terapii jest bieżące doświadczenie klienta w tu i teraz
 • Terapia krótkoterminowa i długoterminowa

Czy terapia humanistyczna jest dla mnie odpowiednia?

Terapia humanistyczna jest przeznaczona dla osób, które:

 • chcą lepiej rozumieć siebie i rozwijać swoją samoświadomość
 • doświadczają konfliktów wewnętrznych i dylematów
 • zmagają się z trudnościami dotyczącymi emocji, motywacji
 • chcą budować bardziej satysfakcjonujące relacje z innymi
 • mają niskie poczucie własnej wartości
 • doświadczają objawów psychosomatycznych (dolegliwości ciała w odpowiedzi na emocje i stres)
 • zmagają się z depresją, zaburzeniami osobowości, itp.

Agnieszka Juroszek

Jestem psychologiem, psychotraumatologiem, trenerem umiejętności społecznych i psychoterapeutą w trakcie szkolenia w podejściu humanistyczno-doświadczeniowym (Szkoła Psychoterapii Intra – rekomendacja Polskiego Towarzystwa Psychologicznego). Ukończyłam też szkolenie przygotowujące do pracy w nurcie Terapii Schematu (akredytacja Międzynarodowego Towarzystwa Terapii Schematu ISST).
Prowadzę konsultacje, procesy terapeutyczne i rozwojowe oraz warsztaty i treningi umiejętności.
Wspieram osoby, doświadczające trudności w obszarze emocji, potrzeb, samoakceptacji oraz relacji z innymi ludźmi i komunikacji. Pomagam w pokonywaniu trudnych doświadczeń, takich jak trauma, przemoc, dorastanie w rodzinie pełnej obojętności, krytyki, z problemem alkoholowym, itp. Pracuję w Warszawie (Śródmieście i Bielany) w Poradni Psychologicznej Synergia oraz online. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Jestem autorką bloga Psychologia Codzienności, na którym piszę o emocjach, relacjach i psychoterapii.

Jak wygląda i na czym polega terapia humanistyczno-doświadczeniowa

Terapia humanistyczno-doświadczeniowa ma różne swoje odmiany, takie jak podejście rogeriańskie, terapia Gestalt, EFT, focusing, terapia egzystancjalna, logoterapia.

Cechą wspólną wszystkich podejść jest akcent położony na indywidualność człowieka, jego autonomię, sposób doświadczania, wartości, potrzeby, sens. Terapia humanistyczna traktuje człowieka jako całość, włącznie z ciałem i duchowością.

W terapii humanistycznej ważne jest skupienie na tu i teraz. Terapeuta zaprasza Klienta do badania bieżącego doświadczenia emocjonalnego, wrażeń płynących z ciała, wyobrażeń, itp. Charakterystyczna dla tego nurtu jest także relacja terapeutyczna. Klient jest ekspertem od siebie, tego co czuje, a terapeuta pomaga mu przybliżyć się do swojego sposobu doświadczania świata. Terapeuta może również ujawniać swoje odczucia w relacji terapeutycznej, co ma być pomocne dla klienta. Treść sesji nie jest narzucona przez terapeutę – Klient decyduje o tym, czym chce się zajmować, co jest w jego bieżącym doświadczeniu, co go zajmuje.

Opinie Klientów

Zuzanna

“Indywidualne podejście, zaangażowanie i duże współczucie w problemach, już po pierwszych wizytach zauważyłam poprawę. Z pewnością pójście na terapię do Pani Agnieszki było jedną z lepszych decyzji w moim życiu! Polecam!”​

Agata

“Jestem wdzięczna za wspólną pracę. Otrzymałam ogrom wsparcia, zrozumienia oraz motywacji do okrywania siebie na nowo. Pani Agnieszka potrafi celnie wskazać przyczyny trudności oraz zwracać uwagę na szczegóły, które okazują się sednem. Cieszę się, że trafiłam właśnie na Panią 🙂 W krótkim czasie pod okiem Pani Agnieszki odbudowałam swoje poczucie własnej wartości i pewność siebie, a teraz nie mogę się doczekać co czeka mnie dalej. Dziękuję.”​

Emilia

“Bardzo polecam Panią Agnieszkę. Dla Pani Agnieszki nie ma sytuacji bez wyjścia, umiejętnie naprowadza i pokazuje alternatywne wyjście z sytuacji. Proponuje narzędzia, które można wykorzystać poza spotkaniami, w moim przypadku okazały się optymalną opcją. Dzięki spotkaniom nabiera się szerszej perspektywy i bardziej obiektywne podejście. Podobało mi się również wyłapywanie moich potrzeb, przykładowo- obrazowanie, konkretnych sytuacji na kartce, którą można zachować, by na spokojnie przeanalizować wnioski. Jestem bardzo zadowolona, polecam!.”​

Opinie pochodzą z portalu Znany Lekarz. Więcej opinii o specjaliście znajdziesz w profilu.

Cennik

UsługaCenaCzas
Psychoterapia stacjonarna w poradni200/220 zł50 minut
Psychoterapia online – zapisy przez gabinet200/220 zł50 minut
Psychoterapia online – zapisy przez bloga/mailowo200 zł50 minut

W przypadku podanej ceny 200/220 zł koszt jest zależny od wybranej godziny terapii/konsultacji. Cena 200 zł obowiązuje przy sesjach odbywających się do godziny 16. W godzinach popołudniowo-wieczornych od 16 cena wynosi 220 zł.

Jak umówić wizytę?

Na sesję możesz zapisać się mailowo, przez poniższy formularz lub przez gabinet, z którym współpracuję.

 • agnieszka.juroszek@gmail.com
Umów wizytę – podstrony

Gdzie?

Warszawa Śródmieście

poniedziałek, wtorek

Poradnia Psychologiczna Synergia
Słomińskiego 5/104, 01-195, Warszawa

Tel: 786 663 115

Warszawa Bielany

czwartek, piątek

Poradnia Psychologiczna Synergia
Krotoszyńska 6, 01-805, Warszawa

Tel: 505 936 530

Online

Skype (możliwość połączenia się za pomocą linku z przeglądarki dla osób, które nie posiadają konta Skype)

skype: live:agnieszka.juroszek
agnieszka.juroszek@gmail.com