Możesz sprawdzić swoją postawę w bliskich relacjach, wypełniając test asertywności. Wypełnienie testu i dostęp do wyników jest darmowy i nie wymaga logowania. Przed wypełnieniem koniecznie przeczytaj instrukcję, znajdującą się poniżej.

Instrukcja wypełniania:

  1. Wybieraj odpowiedzi, której najlepiej opisują Twoje zachowanie w relacjach bliskich. Jeśli dwie odpowiedzi częściowo Cię opisują, postaraj się wybrać tą, która pasuje bardziej.
  2. Może się zdarzyć, że jedna odpowiedź lepiej opisuje to, jak myślisz, a druga to, jak się zachowujesz. Bardziej miarodajny wynik otrzymasz, wybierając odpowiedź, dotyczącą zachowania.
  3. Jeśli przy pierwszym kliknięciu strona się nie otwiera, odśwież ją.
  4. Wynikiem testu jest wykres Twoich wyników w 4 skalach postaw komunikacyjnych. Wyniki pokazują procent odpowiedzi, w których przejawiasz każdą z postaw. Istotny jest wynik w każdej postawie, a nie tylko wynik najwyższy.

Jeśli chcesz pracować nad rozwojem zachowań, dotyczących postawy asertywnej, zapraszam Cię do lektury darmowego poradnika “Jak rozmawiać o emocjach” oraz do udziału w praktycznym treningu asertywnego wyrażania potrzeb 14 stycznia w Warszawie.