Większość związków rozpada się w ciągu pierwszych 2 lat!

Wybór odpowiedniej osoby nie stanowi gwarancji trwałości relacji i satysfakcji ze związku. Kluczowe są umiejętności komunikacyjne oraz unikanie powszechnych błędów.

Na szczęście można się tego nauczyć 🙂

Warsztat jest formą profilaktyki kryzysów w związkach. Jest skierowany także do osób, które mają poczucie, że ich potrzeby w relacjach są często niezaspokojone albo ich relacje rozpadają się z niewiadomych przyczyn. Będziesz mieć okazję nauczyć się wyrażania potrzeb i emocji, popracować nad swoimi barierami i schematami. Poznasz sposób komunikowania emocji i potrzeb, dzięki któremu możesz dbać zarówno o siebie jak i bliskie osoby z otoczenia, unikając niepotrzebnych kłótni.

Trwają zapisy na kolejną edycję warsztatu

 • Wybrana sobota w 2023. Dokładny termin zostanie ustalony po zebraniu się grupy
 • 9:00 – 17:00
 • Warszawa, Mokotów. Złap Kontakt. Miejsce psychoterapii i rozwoju, Ul. Sobieskiego 110
 • 300 zł 
 • Max 10 osób

Czas treningu to 7h + 1h przerwa obiadowa około godziny 13:00

Warsztat jest częścią cyklu treningów komunikacji dla dorosłych.

W cenę wliczone są kawa, herbata, woda. Obiad nie jest wliczony w cenę (zakup we własnym zakresie, istnieje możliwość podgrzania w kuchni)

Ten warsztat psychologiczny jest dla Ciebie, jeśli

 • chcesz zapobiegać kryzysom w związku
 • bliskie relacje rozczarowują Cię i frustrują
 • poświęcasz się dla innych, ale nie dbasz o siebie
 • chcesz lepiej panować nad swoimi emocjami w rozmowie
 • doświadczasz niepowodzeń w budowaniu bliskich relacji
 • masz trudności w wyrażaniu potrzeb
 • nie potrafisz przyjąć odmowy
 • często czujesz się odrzucony/a
 • wolisz, by inni się domyślili, niekomfortowo się czujesz, prosząc
 • gdy Twoje potrzeby są niezaspokojone, sięgasz po sarkazm, kąśliwość, wyrażasz dezaprobatę lub manipulujesz

Treści warsztatu są uniwersalne jeśli chodzi o wiek i płeć uczestników.

Przeciwskazaniem do udziału są aktywne zaburzenia psychotyczne (omamy, urojenia) oraz nasilone objawy zaburzenia borderline. W takich przypadkach zalecam terapię indywidualną połączoną z farmakoterapią.

Program warsztatu

 • Wyrażanie próśb bez poczucia winy i manipulacji
 • Radzenie sobie z odmową, unikając poczucia odrzucenia
 • Wzmacnianie świadomości własnych emocji i potrzeb – przewidywalność i bezpieczeństwo, uwaga i zainteresowanie, troska i pomoc, bliskość, akceptacja, bycie ważnym, itp.
 • Sposoby na wyrażanie emocji i potrzeb z szacunkiem wobec potrzeb innych
 • Rozumienie swoich praw w relacjach i praw innych ludzi – za co jestem odpowiedzialny, a za co nie
 • Kiedy warto rozmawiać, a kiedy nie
 • Strategie panowania nad własnymi intensywnymi emocjami w rozmowie

Program warsztatu został skonstruowany w oparciu o wiele godzin pracy terapeutycznej i psychoedukacyjnej z klientami indywidualnymi. Jest on moją odpowiedzią na potrzeby społeczne w zakresie umiejętności komunikacyjnych, pozwalających skutecznie i bezkonfliktowo porozumiewać się w bliskich relacjach.

Forma zajęć

Zajęcia są w kameralnej grupie do 10 osób.

Mają formę przede wszystkim praktyczną – ćwiczenia umiejętności i doświadczeń osobistych, dzięki temu są o wiele bardziej skuteczne w rozwoju osobistym niż czytanie książek o komunikacji czy artykułów. Są oparte na komunikacji w duchu Porozumienia bez Przemocy oraz na podejściu Terapii Schematów, docierającej do naszych wzorców w byciu z innymi ludźmi. Dzięki temu połączeniu możesz nauczyć się empatycznej komunikacji, dbając przy tym o swoje potrzeby i granice. Możesz także zmierzyć się z nieskutecznymi wzorcami z przeszłości i wzmocnić dojrzałe strategie bycia z ludźmi.

Jak się zapisać na warsztat?

Zgłoś się przez formularz (znajduje się poniżej na tej stronie) lub mailowo na agnieszka.juroszek@gmail.com. Otrzymasz informację o sposobie dokonania wpłaty (przelew), jeśli są dostępne miejsca na zajęcia. Po dokonaniu wpłaty, dostaniesz dodatkowe informacje, dotyczące warsztatu (jak dojrzeć, na czym warto się zastanowić przed warsztatem, by jak najbardziej z niego skorzystać.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc, o udziale decyduje kolejność dokonywania wpłat.

Jeśli potrzebujesz faktury, wyślij dane w odpowiedzi na otrzymanego maila o tym, jak dokonać wpłaty.

Jeśli chcesz zarezerwować miejsce na kolejne warsztaty (asertywność i stawianie granic, empatia, słuchanie i dbanie o bliskie relacje, rozwiązywanie konfliktów, radzenie sobie z manipulacją i emocjonalnymi schematami) więcej informacji znajdziesz na TUTAJ.

Więcej informacji

Jeśli masz jakieś pytania, możesz skontaktować się ze mną mailowo na agnieszka.juroszek@gmail.com

Kto prowadzi zajęcia

Agnieszka Juroszek

Psycholog, trener umiejętności społecznych, psychotraumatolog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia. Pracuje terapeutycznie w nurcie terapii schematu i podejściu humanistyczno-doświadczeniowym z osobami dorosłymi i młodzieżą w obszarze emocji, potrzeb i komunikacji w relacjach. Prowadzi grupy wsparcia, szkolenia i warsztaty dotyczące radzenia sobie z emocjami i skutecznej komunikacji.

Zarezerwuj miejsce

Aktualnie trwają wstępne zapisy na warsztat. Jeśli chcesz wziąć udział w zajęciach i nie wiesz, czy termin będzie Ci odpowiadał – zapisz się. Termin zostanie ustalony w porozumieniu z osobami, które się zgłoszą, gdy zbierze się odpowiednia grupa.

Jak rozmawiać o emocjach i potrzebach – zapisy

Dane do płatności

Uwaga: dopóki nie zostanie ustalony termin, nie są przyjmowane płatności.

Dokonaj płatności dopiero, gdy otrzymasz mailową odpowiedź, że jest jeszcze wolne miejsce

Odbiorca: UWAŻNIEJ Agnieszka Juroszek

Tytułem: Warsztaty psychologiczne – imię i nazwisko uczestnika

Kwota: 300 zł

Numer konta: 10 1050 1083 1000 0097 4199 8380

Dodatkowe informacje

Po zaksięgowaniu Twojej płatności, otrzymasz ankietę, dotyczącą Twoich szczegółowych potrzeb i oczekiwań odnośnie warsztatu. Wypełnienie jej nie jest obowiązkowe, ale będzie pomocne, by treść warsztatu mogła zostać lepiej dopasowana do Twoich potrzeb.

Następnie, kilka dni przed warsztatem, otrzymasz bardziej dokładne informacje, jak dotrzeć na miejsce i w jaki sposób możesz (nie musisz) przygotować się do zajęć, by jak najbardziej z nich skorzystać.

W przypadku niewystarczającej ilości osób, aby warsztat mógł się odbyć, organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatu. Uczestnicy którzy się zapisali, zostaną poinformowani mailowo, a wpłacona kwota rezerwacji miejsca zostanie im zwrócona.

Podobne wpisy