Często kłócimy się dlatego, że mylimy nasze interpretacje i fakty. Przedstawiamy innym nasze poglądy, jako obiektywne prawdy, a gdy to spotyka się ze sprzeciwem, wchodzimy w kłótnie, w których żadna ze stron nie czuje się zrozumiana. A nasze potrzeby nie mogą być zrealizowane. Wyrażamy je przy użyciu myśli, które mają nam zapewnić wpływ na świat. Niestety to nie działa.

Wyjściem z tej sytuacji jest nauka wyrażania potrzeb, które omija obszar myśli, który jest najczęstszym przedmiotem sporów. Jeśli chcesz się tego nauczyć, zapraszam Cię do lektury posta “Jak rozmawiać o emocjach

Jeśli to jest trudne, możesz skorzystać z indywidualnego treningu komunikacji, treningu dla par lub grupowych warsztatów komunikacji.

Formy rozwoju osobistego

Warsztaty psychologiczne i grupy wsparcia

Aktualna oferta zajęć grupowych, dotyczących radzenia sobie z emocjami i budowania relacji

Psychoterapia indywidualna

Otrzymaj wsparcie i pokonaj ograniczenia. Naucz się lepiej radzić sobie z emocjami i budować relacje, dzięki procesowi psychoterapii i rozwoju osobistego.

Warsztat: jak rozmawiać o potrzebach i emocjach

14 stycznia 2023

Naucz się praktycznych umiejętności, które pomogą Ci budować długotrwałe satysfakcjonujące relacje, oparte na empatii i asertywności

Podobne wpisy