Kryzys psychologiczny – to sytuacja, kiedy nasza równowaga wewnętrzna zostaje zachwiana. Sposoby, które dotąd się sprawdzały, przestają działać.
Możemy być zmęczeni, poirytowani, przygnębieni. W naszym życiu dzieją się rzeczy, z którymi trudno sobie poradzić. To może być duża / nagła zmiana życiowa (miejsce zamieszkania, stan zdrowia, przejście na emeryturę, zmiana charakteru pracy), utrata kogoś bliskiego (śmierć, rozstanie), doświadczenie wypadku, napaści itp. Nierozwiązany kryzys może się za nami ciągnąć bardzo długo.
Co zatem robić, by sobie z kryzysem poradzić lub mu zapobiegać?
- Weź głęboki oddech
- Bądź dla siebie dobry
- Znaj swoje emocje
- Znaj swoje myśli
- Patrz realistycznie
- Wierz w siebie
- Dbaj o siebie
- Znajdź wsparcie
- Szukaj specjalistów
- Szukaj rozwiązań
Jeśli potrzebujesz wsparcia
Konsultacja psychologiczna
To forma wsparcia w kryzysach i problemach psychologicznych. Jeśli nie wiesz, czy potrzebujesz psychoterapii, treningu umiejętności, diagnozy czy konsultacji z lekarzem psychiatrą, konsultacja psychologiczna jest dobrym pierwszym wyborem.
Psychoterapia indywidualna
Terapia jest procesem rozwoju, dedykowanym mierzeniu się z przedłużającymi się problemami i zaburzeniami natury emocjonalnej i interpersonalnej. Jest skuteczną w radzeniu sobie z depresją, lękiem, PTSD i skutkami trauma, syndromami DDA i DDD czy zaburzeniami osobowości.
Warsztaty psychologiczne
Zajęcia grupowe w formie treningowej, dotyczące radzenia sobie z emocjami, budowania samoświadomości, samoakceptacji, umiejętności komunikacyjnych. Treningi umiejętności społecznych dla dorosłych i młodzieży. Szkolenia dla rodziców. Grupy wsparcia.